Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Оцініть, наскільки зручною є навігація по сайту?
Всього 7 чоловік
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 19 чоловік

Річні звіти директора закладу освіти

Дата: 10 червня 2020 о 16:57, Оновлено 30 червня 2023 о 15:54
Автор: Фаткін М. А.

Звіт директора Рубіна Л. Д. за 2018/2019 навчальний рік

Звіт директора Рубіна Л. Д. за 2019/2020 навчальний рік

Звіт директора Рубіна Л. Д. за 2020/2021 навчальний рік

Звіт директора Закусило Н.М. за 2021/2022 навчальний рік

Презентація до звіту директора

Звіт директора Закусило Н. М. за 2022/2023 навчальний рік

Протокол звітування директора Закусило Н. М. від 30.06.2023




ЗВІТ

 директора Клепачівської гімназії Ганнопільської сільської ради Хмельницької області

перед колективом закладу освіти та громадськістю

про свою діяльність у 2022/2023 навчальному році

Сьогодні, 30 червня 2023 року, відповідно до Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 23 березня 2005 року № 178, я, Закусило Наталія Миколаївна, директор Клепачівської гімназії Ганнопільської сільської ради Хмельницької області, звітую про свою діяльність у 2022/2023 навчальному році на загальних зборах педагогічного колективу, батьківського комітету, ради закладу освіти та громадськістю.

У своїй діяльності як керівник закладу загальної середньої освіти я керувалася Статутом Клепачівської гімназії Ганнопільської сільської ради Хмельницької області, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов’язками директора закладу загальної середньої освіти, законодавством України, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника закладу загальної середньої освіти.

1. ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ЗАКЛАД ОСВІТИ

Клепачівська гімназія – заклад загальної середньої освіти ІІ ступеня з початковою школою та дошкільним відділенням, який підпорядковується Міністерству освіти і науки України, перебуває у комунальній власності Ганнопільської сільської ради Шепетівського району Хмельницької області.

У 2022/2023 навчальному році у закладі освіти працювало 16 педагогічних працівників (з них: 14 вчителів гімназії, вихователь закладу дошкільної освіти та бібліотекар) та 5 працівників з числа обслуговуючого та технічного персоналу (завгосп, прибиральниця, кухар, помічниця вихователя закладу дошкільної освіти та сторож). 1 працівник працює за сумісництвом (бібліотекар), двоє (вчителька початкових класів та медична сестра) – перебувають у відпустці по догляду за дитиною віком до трьох років.

У 2022/2023 навчальному році в гімназії навчалось 66 учнів у 9 класах, троє з них навчались дистанційно, перебуваючи за кордоном (учні 4, 6 та 8 класів): у початкових класах (1-4) – 32 учні (з них: 21 хлопчик та 11 дівчаток), у 5-9 класах – 34 учні (з них: 12 хлопчиків та 22 дівчинки). Також у цьому навчальному році заклад дошкільної освіти відвідувало 17 вихованців, серед 5 – майбутні першокласники.

На базі 3 класу створено інклюзивний клас, в якому для забезпечення рівного доступу до освіти разом із педагогами працює асистент вчителя. Окрім того, учениця 8 класу здобуває освіту за індивідуальною формою здобуття загальної середньої освіти (педагогічний патронаж). З нею педагогічні працівники займаються на дому.

У цьому навчальному році 6 учнів 9 класу закінчили гімназію, отримавши свідоцтва про здобуття базової загальної середньої освіти.

На протязі квітня-травня 2023 року до адміністрації закладу надійшло 6 заяв від батьків про прийняття дитини до 1 класу. Усі кандидати пройшли медичну комісію та надали інші, необхідні для прийому до школи, документи. Наказом директора Клепачівської гімназії до першого класу на 2023/2024 навчальний рік зараховано 6 учнів.

2. КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

У 2022/2023 навчальному році штатними працівниками Клепачівська гімназія була забезпечена на 100 %. Розподіл педагогічного навантаження здійснюється відповідно до фахової освіти працівників.

Час диктує все нові й нові вимоги до вчителя, тому кожен педагогічний працівник нашої гімназії вміє працювати з персональним комп’ютером та широко використовує новітні інформаційно-комунікаційні технології в освітньому процесі. Для ефективної роботи педагогів в наявності в освітньому закладі є комп’ютерний клас, ноутбуки, Chrome-буки, інтерактивний комплекс, (що включає в себе інтерактивну дошку, мультимедійний проектор та програмне забезпечення), проектор, музична апаратура, телевізори, принтери інша оргтехніка.

Якісний склад педагогічних працівників:

- встановлено тарифний розряд – 2 (12,5 %);

- освітньо-кваліфікаційний рівень «Бакалавр / Магістр / Спеціаліст» - 4 (25 %)

- «Спеціаліст другої категорії» – 5 (31,25 %);

- «Спеціаліст першої категорії» – 2 (12,5 %);

- «Спеціаліст вищої категорії» – 3 (18,75 %).

Педагогічне звання «Старший учитель» присвоєне трьом педагогам.

3. МЕТОДИЧНА РОБОТА

Освітня політика в гімназії у 2022/2023 навчальному році спрямовувалась на пізнавальну, наукову, аналітико-управлінську діяльність, психолого-діагностичну функцію освітнього процесу, на ефективність, дієвість і результативність внутрішньо шкільної методичної роботи.

Місія методичної роботи у 2022/2023 навчальному році полягала у стимулюванні професійного інтересу, сприянні формуванню особистісного професійного запиту вчителя та його задоволення для вдосконалення педагогічної практики. Метою сучасної методичної роботи є створення умов для особистісного професійного розвитку кожного вчителя.

Відповідно до наказу по гімназії від 02 вересня 2022 року № 97/од «Про організацію методичної роботи з педагогічними працівниками у 2022/2023 навчальному році», враховуючи індивідуальні можливості вчителів, їх методичну підготовку, професійний рівень, матеріальну базу закладу, було визначено структуру методичної роботи, де всі її складові були тісно пов’язані, взаємодіяли між собою, діяли з єдиною метою – досягнення кращих показників навчання та виховання.

Структура організації методичної роботи забезпечувала підвищення рівня методичної підготовки педагогів та реалізовувалась через колективні, групові та індивідуальні форми роботи: педагогічна рада, методична рада, методичне об’єднання вчителів початкових класів, методичне об’єднання класних керівників 5-9 класів, психолого-педагогічний семінар, нетрадиційні форми методичної роботи, проведення заходів, спрямованих на вдосконалення освітнього процесу, підвищення загальноосвітнього рівня школярів, робота з молодими вчителями, робота з обдарованими дітьми.

У 2022/2023 навчальному році педагогічний колектив Клепачівської гімназії другий рік працював над впровадженням науково-методичної проблеми «Управління процесом формування компетентної особистості школяра на основі особистісно орієнтованого підходу у навчанні».

Упродовж навчального року проводиться постійний аналіз роботи вчителів: динаміка навчальних досягнень учнів, рівень професійного росту (відкриті уроки, заходи, розробки методичних матеріалів, виступи тощо), застосування у роботі сучасних освітніх технологій, створення ситуацій саморозвитку і самореалізації учнів тощо. Моніторинг дав змогу проаналізувати роботу не тільки класних колективів загалом, але і досягнення кожного учня.

Протягом останніх років заклад працював над впровадженням інноваційних методик навчання та виховання на основі компетентнісного підходу та використання новітніх освітніх технологій, а саме технології створення «ситуації успіху», розвитку критичного мислення, технологій дистанційного навчання, методу проєктів. Педагоги працювали над вирішенням проблем спрямованості освітнього процесу на використання інноваційних технологій, розвиток пізнавальної активності учнів, формування особистості учня, його життєвих та навчальних компетентностей, розвиток творчих здібностей.

У своїй діяльності вчителі використовували такі форми роботи як взаємовідвідування уроків, майстер-класи, творчі звіти, консультації, поєднували групові та індивідуальні форми роботи.

Робота методичних об’єднань вчителів початкових класів та класних керівників 5-9 класів була спрямована на формування умінь вчителів плідно працювати з учнями, враховуючи інтереси й запити самих школярів, індивідуальний підхід у виховній роботі та охоплює питання планування, організації та аналізу ефективності виховного процесу, різноманітних засобів навчання. Однією з основних проблем у виховній роботі з учнями є налагодження індивідуального підходу до кожної особистості, розвиток творчого потенціалу дитини та профілактична робота, направлена на правовий аспект у вихованні учнів, схильних до правопорушень.

У зв’язку із війною Української держави за свою незалежність та дією правового режиму воєнного стану в Україні класні керівники спрямовують великі зусилля на засвоєння учнями таких знань та вмінь:

1. Надання учням базових знань з основ безпеки та формування поведінки правильних безпекових дій, навчання правил збереження здоров’я, життя свого та оточуючих у разі бойових дій.

2. Надання психологічної підтримки, забезпечення психолого-педагогічного супроводу емоційно вразливих категорій осіб.

3. Сприяння адаптації та емоційно-психологічної підтримки тимчасово внутрішньо переміщеним особам.

4. Формування рис та якостей «українця-переможця» у війні російської федерації проти України: моральна стійкість, витримка, сила волі та твердість духу; протидія ворожій пропаганді, віра в перемогу, підтримання власного емоційного ресурсу; здатність та вміння протистояти негативним емоціям, стресу, тривозі, почуттю небезпеки; співчуття, милосердя, взаємоповага, волонтерство, відчуття себе громадянином.

Одним із важливих напрямків удосконалення педагогічної майстерності є атестація педагогічних працівників, яка здійснюється відповідно до чинного законодавства України. Основним документом, який визначає порядок атестації педагогічних кадрів, є Типове положення про атестацію педагогічних працівників, затверджене наказом Міністерства освіти і науки України від 06 жовтня 2010 року № 930, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 14 грудня 2010 року за № 1255/18550 (зі змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 20 грудня 2011 року № 1473 та наказом Міністерства освіти і науки України від 08 серпня 2013 року № 1135). Головним завданням атестаційного періоду є комплексна оцінка рівня кваліфікації педагогічної майстерності, результатів педагогічної діяльності вчителів різних фахів.

Наказом директора гімназії від 12 вересня 2022 року № 100/од «Про створення атестаційної комісії та затвердження її складу» було затверджено персональний склад атестаційної комісії першого рівня для атестації педагогічних працівників, до якої увійшли компетентні, високо кваліфіковані, методично грамотні педагоги. Незважаючи на складнощі уся робота атестаційної комісії проводилася згідно складеного та затвердженого плану роботи.

Згідно перспективного плану атестації педагогічних працівників та поданих заяв до списку вчителів, які атестувалися у 2022/2023 навчальному році було включено четверо педагогів: Наталія Миколаївна Закусило, вчителька української мови та літератури, Максим Андрійович Фаткін, вчитель математики, Людмила Валеріївна Безбах, вчителька зарубіжної літератури, Сергій Миколайович Гуменюк, вчитель інформатики.

Кожен учитель, який атестувався, у міжатестаційний період працював за власним планом самоосвітньої діяльності. Заключний етап роботи над реалізацією поставлених у ньому завдань відбувався саме під час атестаційного року. Кожен учитель мав змогу звітувати перед колегами про проведену роботу, ділитися набутим досвідом, презентувати кращі доробки, електронні презентації, буклети тощо.

Атестаційна комісія в межах своїх повноважень вивчала систему роботи педагогічних працівників, узагальнювала методичні матеріали, відвідувала уроки й позакласні заходи, проводила співбесіди та анкетування здобувачів освіти та їх батьків щодо здатності вчителів знаходити спільну мову з учасниками освітнього процесу, зацікавлювати предметом, вивчалась вчительська шкільна документація.

Атестація 2023 року пройшла згідно плану. Вчителі, які атестувалися у 2022/2023 навчальному році, своєчасно підвищили свій кваліфікаційний рівень відповідно фаху та посади, на яку вони атестувалися.

Результати атестації у 2022/2023 навчальному році наступні:

- відповідають займаній посаді – 4;

- присвоєно кваліфікаційну категорію «Спеціаліст другої категорії» – 1;

- присвоєно кваліфікаційну категорію «Спеціаліст першої категорії» – 2;

- відповідає раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «Спеціаліст вищої категорії» – 1;

- відповідає раніше присвоєному педагогічному званню «Старший учитель» – 1.

В організації роботи з педагогічними працівниками, які атестувалися, атестаційна комісія Клепачівської гімназії (першого рівня) керувалася принципами перспективності, дієвості, особистісної орієнтації, демократії та взаємоповаги.

Адміністрація закладу освіти належну увагу приділяє підготовці педагогічних кадрів на курсах підвищення кваліфікації. З цією метою створена система перспективного та щорічного планування проходження курсів підвищення кваліфікації при Хмельницькому обласному інституті післядипломної педагогічної освіти імені Анатолія Назаренка.

Згідно Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року № 800 педагоги гімназії протягом 2022/2023 навчального року мали змогу підвищувати кваліфікацію за різними формами, методами та напрямками педагогічної діяльності.

Так, на 2023 рік було замовлено 10 місць (62,5%) для проходження курсів підвищення кваліфікації при ХОІППО. Також, усі учителі, які працюватимуть у 2023/2024 навчальному році у 6 класі вже пройшли або пройдуть до 01 вересня 2024 року підготовку з питань впровадження Державного стандарту Навої української школи.

Окрім того, кожен з педагогічних працівників підвищував свій кваліфікаційний рівень шляхом участі у різноманітних заходах, про що свідчать отримані свідоцтва, посвідчення та сертифікати, які затверджуються на педагогічній раді.

Важливою складовою методичної роботи в гімназії є вивчення стану викладання базових дисциплін, організації методичної роботи з педагогами різних фахів, проведення ними системи заходів щодо удосконалення процесу викладання навчальних дисциплін, підвищення рівня навченості здобувачів освіти. Даний вид контролю за станом освітнього процесу здійснювався згідно з річним планом роботи, відповідно до наказу директора гімназії від 09 вересня 2022 року № 99/од «Про вивчення стану викладання предметів у 2022/2023 навчальному році»: у вересні-жовтні 2022 року вивчався стан викладання предметів та рівень адаптації учнів першого та п’ятого класів до навчання в умовах Нової української школи; у жовтні 2022 року – українська мова у шостому та у восьмому класах, українська література у шостому класі, зарубіжна література у п’ятому-дев’ятому класах, німецька мова у п’ятому, сьомому-дев’ятому класах; у листопаді 2022 року – інформатика у третьому-дев’ятому класах, фізична культура у п’ятому-дев’ятому класах; у грудні 2022 року – математика у п’ятому-дев’ятому класах; у лютому 2023 року – українська мова у п’ятому та сьомому класах, українська література у п’ятому, сьомому та восьмому класах.

Питання про результати вивчення стану викладання та рівня навчальних компетентностей здобувачів освіти із зазначених предметів розглядалися на засіданнях нарад при директорові, обговорювалися на засіданнях методичних структур та розроблялися заходи щодо усунення виявлених недоліків.

Методична робота позитивно впливає на результати участі школярів в олімпіадах, конкурсах, турнірах різних рівнів.

З метою забезпечення належної організації роботи з обдарованими дітьми постійно поповнювався Банк даних обдарованих учнів, забезпечувався психолого-педагогічний супровід обдарованої дитини за різними видами діяльності.

З метою підвищення інтересу до вивчення предметів здобувачами освіти упродовж навчального року проводились предметні тижні. Учні активно долучались до участі у пропонованих педагогами заходах, інтегруючи відомості з інших предметів відповідно до теми тижня.

Найпоширенішими формами залучення обдарованої учнівської молоді до інтелектуальної та творчої праці стали різноманітні конкурси, турніри, інтелектуальні та спортивні змагання.

Багато уваги педагоги приділяли вдосконаленню вмінь та навичок з організації дистанційного навчання, впровадження якого відбувалося з огляду на безпекову ситуацію в регіоні. Вчителі широко використовують інформаційно-комунікаційні технології, новітні освітні технології та методики для підвищення рівня навчальних компетентностей здобувачів освіти під час організації освітнього процесу в дистанційному або змішаному форматі.

Оскільки в нинішніх умовах ми все більше часу проводимо «в мережі», надзвичайно важливим та актуальним стало питання медіаграмотності та медіабезпеки. Педагоги закладу активно вивчають це питання та діляться досвідом колегами.

В цілому, план заходів щодо організації методичної роботи в Клепачівській гімназії протягом 2022/2023 навчального року був виконаний.

4. ОСВІТНЯ ДІЯЛЬНІСТЬ УЧНІВ

Повністю охоплено навчанням дітей території обслуговування, всі вони здобувають повну загальну середню освіту.

Оцінювання освітньої діяльності учнів за ІІ семестр та 2022/2023 навчальний рік здійснювалося відповідно до Методичних рекомендацій щодо окремих питань здобуття освіти в закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану в Україні, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 15 травня 2023 року № 563.

По завершенню навчального року рішенням педагогічної ради гімназії учнів 1-8 класів переведено на наступний рік навчання, 6 учнів 9 класу випущено зі школи, ученицю 7 класу Юрчук Дарину нагороджено «Похвальним листом» за високі досягнення у навчанні.

Відповідно до методичних рекомендацій та рішення педагогічної ради учні початкової школи оцінюються вербально. Більшість учнів початкових класів засвоїли програму на достатньому рівні.

Оцінювання учнів 5-9 класів здійснювалося за 12-бальною шкалою.

Результати моніторингу рівня навчальних досягнень учнів у ІІ семестрі та у навчальному році в цілому демонструють покращення результатів навчання здобувачів освіти у порівнянні із першим семестром. Так, середній бал на одного учня по школі зріс на 0,49 бала та становить 7,73. Серед класів найкращого прогресу досягли дев’ятикласники – 0,93 бала. Рейтинг класів за підсумками навчального року виглядає так:

1) 9 клас – 8,63 бала;

2) 5 клас – 7,68 бала;

3) 8 клас – 7,52 бала;

4) 6 клас – 7,5 бала;

5) 7 клас – 7,42 бала.

Найвищого значення показника «середній бал» учні досягли із трудового навчання (10,03 бала) та фізичної культури (10 балів) у 5-9 класах. З основних предметів краще даються українська література у 5-9 класах (7,82 бала), зарубіжна література у 5-9 класах (7,52 бала), біологія у 6-9 класах (7,36 бала), фізика у 7-9 класах (7,35 бала) та всесвітня історія у 6-9 класах (7,25 бала); гірше – математика у 5-6 класах (6,08 бала), інтегрований курс «Пізнаємо природу» у 5 класі (6,4 бала), географія у 6-9 класах (6,64 бала), історія України у 5-9 класах (6,7 бала) та алгебра у 7-9 класах (6,75 бала).

Кращими поміж учнів стали:

1) Юрчук Дарина, 7 клас – 10,53 бала;

2) Шевчук Ольга, 7 клас – 10 балів;

3) Мартинюк Олександра, 9 клас – 9,53 бала;

4) Лісова Вікторія, 9 клас – 9,39 бала;

5) Степанюк Вероніка, 9 клас – 9,37 бала;

6) Нуждак Крістіна, 5 клас – 9,27 бала;

7) Захарченко Марія, 8 клас – 9,17 бала;

8) Надеждіна Богдана, 9 клас – 9 балів;

9) Левосюк Софія, 8 клас – 8,89 бала;

10) Каленюк Анастасія, 6 клас – 8,69 бала.

Стан відвідування учнями навчальних занять на протязі 2022/2023 навчального року був на задовільному рівні. Пропусків без поважних причин учні не допускали, а у випадку непередбачуваної відсутності дитини у школі класні керівники оперативно з’ясовували причину та проводили роботу з батьками.

В цілому за навчальний рік учнями було пропущено 148 із 11550 учне-днів, що становить 1,28 %. З них через хворобу – 125 учне-днів (1,08 %), або 84,46 % від загальної кількості пропущених днів. Найбільше пропускають заняття учні 3 та 6 класів – 62 (41,89 % від усіх пропущених учне-днів) та 54 (36,49 %) днів відповідно.

Питання відвідування учнями школи є сьогодні надзвичайно важливим, що згідно з Конституцією України, законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Порядку ведення обліку дітей дошкільного, шкільного віку та учнів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2017 року № 684. Тому батькам учнів варто пам’ятати основні правила щодо відвідування дітьми школи:

1) відсутність без поважної причини вважається прогулом;

2) учні, які тимчасово не відвідували навчальний заклад, подають медичну довідку чи письмове пояснення батьків або осіб, які їх замінюють, про причину відсутності на уроках;

3) відсутність через поважні причини має бути підтверджена усно (батьки мають зателефонувати до школи не пізніше початку першого уроку), а надалі – надати документ, що підтверджує причину пропуску;

4) у випадку запланованої тривалої відсутності (більше 2-х днів) батьки учня мають заздалегідь надати адміністрації заяву з визначенням терміну та причини відсутності, до якої додаються копії документів – путівки, авіаквитки тощо;

5) у випадку пропуску занять протягом 2-х і більше днів учень допускається до занять лише за наявності медичної довідки, що посвідчує стан здоров’я учня;

6) факт запізнення та довчасного закінчення занять (наприклад, через призначене на певний час відвідування лікаря) також має супроводжуватись запискою батьків (заздалегідь);

7) у випадку відсутності учня у школі понад 10 днів без поважної причини надсилаються акти про відсутність учня у школі понад 10 днів до управління освіти та клопотання щодо проведення профілактичної роботи з сім'єю до соціальної служби та подання про притягнення батьків до адміністративної відповідальності згідно чинного законодавства України;

8) поважними причинами відсутності учня в школі вважаються:

- хвороба;

- призначений візит до лікаря;

- смерть близьких родичів;

- непередбачена ситуація, що виходить за межі учнівського та батьківського контролю, яка створює перешкоди для прибуття і занять у школі;

- сімейна подорож, якщо батьки заздалегідь узгодили її з адміністрацією, написавши заяву.

Велика увага адміністрацією гімназії приділяється роботі з обдарованими та талановитими дітьми.

У 2022/2023 навчальному році поповнено інформаційних банк «Обдарованість», забезпечено участь учнів у І та ІІ етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад, учні гімназії активно залучалися до участі у різноманітних конкурсах, змаганнях.

Учнівські колективи взяли активну участь у проведенні та підготовці Дня знань (01 вересня 2022 року), Дня працівника освіти (30 вересня 2022 року), Дня захисників і захисниць України та Дня українського козацтва (14 жовтня 2022 року), Дня Збройних Сил України (06 грудня 2022 року), Дня святого Миколая (19 грудня 2022 року), Дня єднання (16 лютого 2023 року), Дня пам’яті та примирення (08 травня 2023 року), Дня матері (12 травня 2023 року), свята Останнього дзвоника (30 травня 2023 року), Дня захисту дітей (01 червня 2023 року).

5. ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ

Відповідно до Порядку проведення державної підсумкової атестації, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 07 грудня 2018 року № 1369 (зі змінами), плану роботи гімназії, рішення педагогічної ради учні 4 та 9 класів у травні-червні 2023 року повинні були пройти державну підсумкову атестацію з двох (українська мова та математика) та трьох (українська мова, математика, історія України) предметів відповідно.

Проте, наказом Міністерства освіти і науки України від 11 січня 2023 року № 19 та у зв’язку із дією правового режиму воєнного стану в Україні учнів 4 та 9 класів звільнено від проходження ДПА. Відповідний наказ видано директором гімназії.

6. ВИХОВНА ТА ПОЗАКЛАСНА РОБОТА

Педагоги гімназії усвідомлюють, що соціальна адаптація дітей, розуміння ними своїх прав та свідомого виконання обов’язків у значній мірі залежить від правильно визначених та обраних шляхів реалізації освітнього процесу. Тому пріоритетним питанням у виховній роботі гімназії залишається забезпечення всебічного розвитку особистості, сприяння її самовихованню та самореалізації, національно-патріотичному вихованні, спрямування дитини у своїй діяльності керуватися загальнолюдськими цінностями, глибоко розуміти традиції свого народу.

Виховна робота у гімназії у 2022/2023 навчальному році була спрямована на виконання завдань, визначених Концепцією про права дитини, законами України «Про охорону дитинства», «Про освіту», Концепцією реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період 2020-2029 років.

Виховна діяльність закладу освіти була спрямована за напрямами:

- превентивне виховання;

- морально-етичне виховання;

- громадсько-патріотичне виховання;

- військово-патріотичне виховання;

- художньо-естетичне виховання;

- трудове виховання;

- фізичне виховання і пропаганда здорового способу життя;

- екологічне виховання.

7. ПРАВОВИХОВНА РОБОТА

У закладі освіти у 2022/2023 навчальному році з учнями було організовано такі форми правового навчання та виховання:

- тематичні класні години;

- бесіди на правову тематику;

- анкетування;

- уроки правознавства;

- олімпіада з правознавства;

- індивідуальні бесіди з учнями;

- відвідування проблемних сімей;

- залучення працівників Національної поліції, зокрема офіцерів громади.

Вчителем правознавства Іваном Антоновичем Каленюком організовано та проведено з учнями Тиждень права.

Класними керівниками спільно з педагогом-організатором та практичним психологом проводяться профілактичні та превентивні бесіди з учнями, які потрапили у складні життєві умови.

У період воєнного стану особлива увага приділялася психологічній підтримці дітей та батьків. Для цього практичним психологом та класними керівниками використовувались спеціальні матеріали, що розміщувались на веб-сайті гімназії.

8. СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ

Соціальна підтримка дітей пільгових категорій, що навчаються в гімназії, проводиться згідно з вимогами чинного законодавства України. На початок навчального року були підготовлені списки дітей пільгових категорій.

Так, у поточному навчальному році в закладі навчаються діти наступних пільгових категорій:

- діти-сироти: 2 учнів;

- діти учасників АТО/ООС: 2 учнів;

- діти учасників/ветеранів війни: 5 учнів;

- діти з малозабезпечених сімей: 16 учнів;

- діти, сім’ї яких опинилися у складних життєвих обставинах: 7 учнів;

- діти з багатодітних сімей: 20 учнів.

Ці діти постійно перебувають у центрі уваги адміністрації, соціального педагога, педагога-організатора.

9. СПІВПРАЦЯ З БАТЬКАМИ

Виховання учня у закладі освіти і сім’ї – щоденний нерозривний процес. Тому, педагогічний колектив працює у тісній співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для розвитку дитини. Батьки є соціальним замовником гімназії, а тому беруть активну участь в освітньому процесі. Вони є учасниками позакласних заходів, пов’язаних зі світом захоплень, родинними святами.

Також батьки спільно з педагогічним колективом приймають важливі рішення стосовно організації навчально-виховного процесу в гімназії.

Класні керівники тісно співпрацюють із сім’ями своїх вихованців, відвідують дитину вдома, спілкуються з родиною. Свої спостереження заносить до щоденника психолого-педагогічних спостережень.

10. ЗБЕРЕЖЕННЯ І ЗМІЦНЕННЯ ЗДОРОВ’Я УЧНІВ ТА ПРАЦІВНИКІВ

Медичне обслуговування учнів гімназії організовано відповідно до вимог нормативно-правових документів. Учні 2-9 класів закладу освіти щорічно проходять медичне обстеження (червень-серпень, в період літніх канікул). Учні 1 класу проходять медичне обстеження у травні. Відповідно до результатів медичного огляду учнів, на підставі довідок лікувальної установи формуються списки учнів спеціальної, підготовчої та основної груп для занять фізичною культурою на новий навчальний рік. Відповідно до цих списків видається наказ по гімназії.

Медичне обслуговування працівників Клепачівської гімназії здійснюється на базі КП «Славутська міська лікарня імені Ф. М. Михайлова» Славутської міської ради. Працівники гімназії щорічно проходять медичний огляд до початку навчального року. Кухар та вихователь проходять медичний огляд двічі на рік. Проходження медогляду фіксується в особистих медичних книжках відповідного зразка, які зберігаються в директора закладу освіти. За результатами проходження працівниками гімназії медичного огляду директор видає відповідний наказ.

11. СТАН ОХОРОНИ ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ

Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму у побуті і під час освітнього процесу визначається у діяльності педагогічного колективу як одна із пріоритетних і проводиться відповідно до законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти та інших нормативних актів, які регламентують роботу закладу освіти з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації гімназії.

На початку навчального року, а також напередодні канікул проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів. Регулярно проводяться цільові інструктажі з учнями перед спортивним змаганнями, заходами. Питання охорони праці та безпеки життєдіяльності, попередження травматизму серед учасників освітнього процесу знаходиться на постійному контролі адміністрації гімназії та обговорюється на нарадах при директорові. В закладі освіти розроблені заходи щодо попередження травматизму учнів, проводиться відповідна робота з педагогічним та технічним персоналом гімназії.

У травні-червні колектив гімназії пройшов навчання і перевірку знань з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності. Усі працівники склали іспит та отримали доступ до роботи на наступні 3 роки.

12. ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

Будівля закладу освіти збудовано у 1938 році. 5 років тому було проведено капітальний ремонт будівлі гімназії, спортивної зали. Також було замінено дах та утеплено приміщення їдальні. Адміністрація гімназії разом з колективом та батьками постійно працює над удосконаленням і зміцненням матеріально-технічної бази, підтриманню її у належному робочому та естетичному стані.

До початку нового навчального року запланований ремонт приміщень харчоблоку. Планується заміна огорожі. Періодично проводиться заміна меблів у класах.

Належним чином проходить підготовка до роботи закладу в осінньо-зимовий період. Перевірено технічних стан обладнання котелень в школі та закладі дошкільної освіти. Перевірено стан електричного обладнання та електромережі, протипожежний стан.

Незважаючи на складність усієї ситуації у 2022/2023 навчальному році весь колектив гімназії продовжує приділяти увагу естетичному оформленню закладу освіти. Проведено поточний ремонт класів. Подвір’я гімназії та дошкільного закладу прибрані, доглянуті. Фарбуються спортивний та ігровий майданчики, біляться бордюри. Висаджені квіти на квітниках.

Було проведено озеленення території гімназії: організовано клумбу перед будівлею, посадили дерева на території.

13. УПРАВЛІНСЬКА ДІЛЬНІСТЬ

Управління Клепачівською гімназією здійснюється згідно Статуту Клепачівської гімназії Ганнопільської сільської ради Хмельницької області, рішень Ради гімназії, річного плану роботи закладу освіти, плану внутрішкільного контролю, календарних планів вчителів-предметників і планів виховної роботи класних керівників 1-9 класів. така система планування, що відпрацьована в гімназії і заснована на взаємодії усіх ланок і учасників освітнього процесу, забезпечує координацію їх діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню освітнього процесу й забезпечує планомірний розвиток гімназії.

В Клепачівській гімназії в наявності усі нормативно-правові документи, що регламентують освітню діяльність. За рахунок підключення до мережі Інтернет є можливість користуватися матеріалами сайтів Міністерства освіти і науки України, департаменту освіти Хмельницької обласної державної адміністрації, Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, сайтів інших закладів освіти, що дозволяє оперативно використовувати інформацію, знайомитися з новими документами та досвідом роботи інших закладів освіти.

Управлінські рішення приймаються на основі врахування думки колективу гімназії й інтересів справи.

Підтримую тісну співпрацю зі старостою села Клепачі Клімчуком Анатолієм Вікторовичем, сільським головою Ганнопільської сільської ради Медведюк Маргаритою Іванівною та начальником відділу освіти Власюком Віктором Миколайовичем у вирішенні багатьох проблем та питань, що виникають у процесі діяльності.

Прагну дотримуватись партнерського стилю керівництва. Проблеми, що потребують вирішення, обговорюються і випрацьовуються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому реалізується.

Дякую усім батькам та колективу Клепачівської гімназії за розуміння і підтримку.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.